Liceul de Arte din Galați susține luni, 31 mai, un eveniment caritabil, care are ca scop strângerea unor fonduri pentru materiale necesare școlii.

Consiliul Școlar al Elevilor Liceului de Arte a transmis un mesaj celor care vor să ajute: „Liceul nostru va face un eveniment caritabil, cu scopul de a strânge bani pentru lutul din școală dar și pentru modernizarea și dotarea claselor.

Elevii liceului au pregătit o multitudine de activități prin care își oferă actele artistice în scopul de a ajuta acest liceu.

Vom avea momente muzicale, piese de teatru, balet, licitație de tablouri și standuri cu obiecte handmade, mâncare, caricaturi și fotografii!

Lutul liceului este vechi de peste 22 de ani și dorim ca elevii noștri să facă performanță pe partea de artă plastică. Ei trebuie sa lucreze într-un mediu cât mai curat. Din păcate, când vine vorba de artă suntem uitați sau lăsați pe ultimul loc.

Consiliu Școlar al Elevilor, Asociația de Părinți și direcțiunea vor să facă o schimbare în bine.
Acest eveniment se va desfășura pe data de 31 mai, între orele 10:00-15:50.

Cu respect,
Consiliul Școlar al Elevilor”.